Spektakle dla dorosłych

Krawcowa

Koty Trzy

"Przez lata nauczyłem się, co w sukience jest najważniejsze: kobieta, która ją zakłada" (I. Saint-Laurent)

Nowa premiera będzie właśnie o tym, o sukienkach i o kobietach. Co można powiedzieć o sukience? Co może sukienka powiedzieć o kobiecie? Czy są wyjątkowe sukienki, tak jak kobiety mogą być wyjątkowe?

"Krawcowa" to opowieść o kobietach i sukienkach, o przeżyciach i marzeniach, sekretach i...

Czytaj więcej: Krawcowa

Kwanty

Spektakl pt. „Kwanty” jest próbą nawiązania dyskusji na temat… teorii kwantów. Temat brzmi dość osobliwie, a spektakl jest efektem poszukiwań podjętych przez zespół i odkrywania śladów fascynacji teorią kwantów nie tylko w gronie naukowców, lecz także wśród pisarzy. Zagadka teorii kwantów wiedzie nas do pewnej koncepcji świadomości, która jest łącznikiem pomiędzy światem a człowiekiem. Istotą podjętych poszukiwań jest odnalezienie miejsca człowieka w owej całości.

Czytaj więcej: Kwanty

Męczennicy

"(...) Tekst Mayenburga jest zarazem jednowymiarowy i bardzo pojemny – na pozór zwyczajne dialogi pozostawiają intencje postaci na tyle otwarte, że odczytanie dramatu leży niemal całkowicie w gestii interpretatora. Z drugiej strony klarowność tychże dialogów oraz samej konstrukcji stwarza okazję do rzeczowej wymiany poglądów: czy religia wpływa na nasze wybory? co to jest religijny fundamentalizm? czy można porównywać dzisiejszych zamachowców i niegdysiejszych męczenników? czy uczucia i motywacje czynów religijnych różnią się od pozostałych uczuć i motywacji naszych działań? czy dzisiejsza religijność jest szczera? Tych pytań może być więcej. Na pierwszy plan wysuwa się problem rozgraniczenia sfer religijnej zamkniętej w kościele?) i praktyczno-racjonalnej. (...)"

Czytaj więcej: Męczennicy

©2018 Teatr Gry i Ludzie