Spektakle archiwalne

Przygody Barona Münchhausena

Czy koń dzieli się na pół? Czy można wyciągnąć się z bagna za swoje własne włosy? Kogo można spotkać, jeśli przypadkiem trafi się na księżyc? Albo do wnętrza wieloryba? Na te nieprawdopodobne pytania odpowie sam Baron Munchhausen - gentleman-gawędziarz, dla którego to, co niemożliwe, jest punktem wyjścia każdej opowieści.

Czytaj więcej: Przygody Barona Münchhausena

Facelifting

facelifting

Współczesność przynosi nam szczególnego rodzaju dychotomię: z jednej strony mamy do czynienia ze starzeniem się społeczeństw zachodnich, a z drugiej, panuje w nich kult młodości, fizycznej siły i piękna. Wszystko to w sposób najjaskrawszy widać w mediach, komunikatach reklam, czy historiach jakie są udziałem gwiazd i celebrytów. Starość jest oczywista jak ludzki los, jednak w przekazie medialnym, traci swą należną rację.

Czytaj więcej: Facelifting

Pęto

"Pęto" to autorska próba kreacji surrealistycznego świata złożonego z symboli, estetyki, atmosfery, postaci i wątków, których źródłem jest twórczość i legenda poety Rafała Wojaczka.

Czytaj więcej: Pęto

Mistrz

Spektakl "Mistrz" powstał z inspiracji ludowym podaniem z okolic miasta Pyskowice. Jest to historia obdarzonego niezwykłymi talentami rzemieślnika, który marzy o stworzeniu magicznego instrumentu, zdolnego odtworzyć wszystkie dźwięki świata.

Czytaj więcej: Mistrz

©2018 Teatr Gry i Ludzie