Lem-Cyberbajarz

Cyberbajarz

Dwaj wielcy konstruktorzy – Trurl i Klapaucjusz testują Maszynę Która Potrafi Wszystko na Literę N. Błahostką dla niej jest NEUTRON, NASTURCJA czy nawet NARRACJA opowieści o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła. Czy jednak konstruktorzy zrozumieją morał płynący z tej baśni? Czy doskonała maszyna może być niebezpieczna? Czy ocaleje świat? Czy Maszyna Która Potrafi Wszystko na Literę N będzie umiała stworzyć... Naprawdę Niezwykły Nastrój?

Nie ma innego wyjścia – musisz przekonać się OSOBIŚCIE!

Spektakl miał swoją premierę 15.10. 2011 roku. Jest adaptacją prozy wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, a dokładnie dwóch opowiadań: "Jak ocalał świat" i "Bajka o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła". Obydwa opowiadania łączy nie tylko niezwykły poziom literacki, ale także przesłanie, które w pewnym momencie wypowiada Trurl: "...w rękach złego użytkownika każde urządzenie może być szalenie niebezpieczne". Jest ono szczególnie ważne w czasach kiedy coraz bardziej uzależniamy się od coraz większej liczby, coraz doskonalszych, urządzeń.

Ogromnym walorem "Cyberbajarza" jest oprawa plastyczna - efektowna scenografia, oryginalne lalki, wzbogacone elektroniką, elementy teatru cieni. To wszystko, w połączeniu a absurdalnym humorem, typowym dla autora, powoduje, że spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.

Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Michał Tramer, Bartosz Socha
Opracowanie muzyczne: Szymon Strużek
Kostiumy: Anna Kandziora
Realizacja światła i dźwięku: Marek Mildner
Występują: Beata Zawiślak, Bartosz Socha, Szymon Strużek

W spektaklu wykorzystano rysunki Michała Wojnara.

Czas trwania: około 60 minut.

Spektakl współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

©2021 Teatr Gry i Ludzie